Zdarma energetický štítek (PENB), technická inspekce a odhad ceny nemovitosti 

Od dnešního dne do konce prázdnin od nás získáte zákonem stanovený PENB zdarma. A k tomu ještě odhad ceny nemovitosti a podrobnou zprávu technického stavu - Inspekce nemovitosti autorizována ČKAIT. Ušetřete si problémy a cca 10.000 Kč.

S námi ušetříte, splníte všechny zákonem dané povinnosti, eliminujete možnost reklamací a prodáte za tu nejlevyšší cenu. Protože prodej není náhoda, ale správně stanovená strategie. A my víme jak na to.

PENB

Až na malé výjimky ho musíte mít ke každému prodeji nebo pronájmu bytu a domu. K dispozici musí PENB mít i všechna bytová družstva a společenství vlastníků jednotek. Pozor na vysoké pokuty. Kvalitně zpracovaný PENB slouží také jako podklad k získání dotace Zlená úsporám. Jsme přímí zpracovatelé PENB.

Hodně prodvajících inzeruje s energetickou třídou "G" (nejhorší), s tím, že si PENB nechají zpracovat až pro konkrétního kupce. Chyba! Zbytečně přicházejí o zájemce o koupi. Kupující si totiž nemovitosti vybírají také podle energetické třídy, podle následných nákladů spojených s vytápěním a ohřevem vody. 

Technická inspekce

Vzhledem k Novému občanskému zákoníku, který nabyl účinnosti 1. 1. 2014, je třeba na technickou inspekci (TI) pohlížet jako na nástroj ochrany prodávajícího, který se rozhodne prodat svůj byt či dům. Kupující má totiž možnost 5 let reklamovat skryté vady nemovitosti a požadovat poměrnou část svých finančních prostředků zpět, nebo odokonce zcela anulovat koupi. Samotná inspekce nemovitosti a technická zpráva však významným způsobem omezuje tyto reklamace a prodávajícího chrání před těmito právními problémy z hlediska zamlčeného či neuvedeného skutečného stavu nemovitosti.

Z vlastní praxe vím, že reklamací skrytých vad přibývá. Cca ve 35% prodaných nemovitostí naší RK kupující zkoušejí uplatnit reklamaci skryté vady. Dokonce již existují i firmy, které se na vymáhaní skrytých vad specializují. Cíleně oslovují kupce a za podíl na "vyreklamované" částce, začíná šňůra problémů. TI dokáže tyto potíže značně eliminovat.

Inspekce nemovitosti klienty významným způsobem chrání při prodeji jejich nemovitosti. Inspekce nepopisuje vady jako výraz špatného či významně špatného stavu, pouze vede o vadě konkrétní záznam, který byl tímto dokumentem sepsán stav všech konstrukcí a tím pádem dává budoucímu kupujícímu aktuální stav nemovitosti bez úmyslu cokoliv zamlčovat, což je v souladu s NOZ, a kupující se posléze proti tomuto již nemůže významným způsobem ohrazovat, že nebyl se stavem nemovitosti obeznámen před uzavřením kupní smlouvy. Konstrukce, které nemají žádné vady, jsou taktéž součástí popisu inspekce jako stav nemovitosti zachycující k dané době stav všech konstrukcí a vybavení.

Více o technické inspekci ZDE

Odhad ceny nemovitosti

Správně určit prodejní cenu své nemovitosti není vůbec jednoduché. Spousta lidí se podívá na internet kolik podobné nemovitosti stojí, přihodí 200.000 Kč a šup nabídku do inzerce na levné portály. Ovšem tento postup má většinou za následek slabou návštěvnost inzerátu a neprodejnost. Proč? Protože ceny na internetu nejsou reálné prodejní ceny, ale ceny inzerované. Za svou 15ti letou praxi vím, že výsledná prodejní cena je o 10 - 17% nižší, než inzerovaná. Na druhou stranu by zase bylo škoda svou nemovitost prodávat pod cenu, jen díky špatné vlastní analýze.

Nejlepší je, nechat si cenu stanovit odborníkem. Nic to nestojí a vy máte v ruce profesionální analýzu stavu.

Protože: "Co vy děláte párkrát za život, my děláme každý den".

Kde a jak inzerovat? Podívejte se na graf návštěvnosti nednotlivých realitních portálů.

Důležitou součástí prodeje je také správné připravení nemovitosti a její prezentace. Více zde.

A to nejlepší nakonec. Vše výše uvedeno pro vás uděláme my v rámci jedné návštěvy :-) 

Napište nebo si zavolejte pro nezávaznou konzultaci. Tel. 730 896 278

*
*
*
*
phone: fname:
E-BOOK prodej nemovitosti
Nezávazná konzultace