Věčně diskutované téma: Prodávat nemovitost s RK nebo sám? Konečně jasná odpověď.

Ode mne, jako spolumajitele, ředitele a makléře realitní kanceláře HT Reality, se očekává preferování spolupráce s RK a taky že ano. Ovšem věnujte chvíli následujícím řádkům, které vám mohou vydělat i statisíce a značně urychlit prodej.

V dnešní době internetu a nedostatku nemovitosti na trhu, se může zdát prodej nemovitosti velmi snadný a rychlý. To vše je pravda. Ovšem proč neprodat váš dům, byt či pozemek ještě rychleji a za lepší cenu, než obvyklou?

Skutečný příběh prodeje rodinného domu poblíž Brna:

Znalcem určená tržní cena: 4.120.000 Kč

Cena požadovaná majitelem: 4.950.000 Kč

(troufám si tvrdit, že pokud by prodej probíhal bez HT Reality, tak by bylo prodáno prvnímu zájemci a zřejmě i s mírnou slevu – tu požaduje každý)

NÁMI PRODÁNO ZA 5.800.000 Kč

Výsledek:

+ 850.000 Kč pro prodávajícího a další úspory za inzerci, právníky, správní poplatky, energetický štítek apod., ve výši cca 35.000 Kč = 885.000 Kč + ušetřený čas k nezaplacení pro prodávajícího klienta

Náklad na přípravu nemovitosti k prodeji 4.800 Kč

Již pan Werich zpíval: „Ten umí to a ten zas tohle“. Na jakoukoli lidskou činnost existují odborníci, firmy a lidé v nich, kteří vám prostě pomohou k tomu, co očekáváte. Pomohou ke spokojenosti. A na kvalitní prodej nemovitosti jsou zde právě realitní makléři. Často slýchávám od klientů i známých, jak mají špatné zkušenosti s realitkami. Ano, já mám s nimi také velmi špatné zkušenosti, bohužel. Troufnu si tvrdit, že 7 z 10 makléřů svou profesi neumí a jde jim jen a pouze o provizi, za kterou odvedou mizerný výkon. Proto je důležité si správně vybrat RK i makléře. Realitní odborník vám ušetří mnoho času, starostí, zajistí bezpečí celé transakce a hlavně prodá vaši nemovitost za vyšší cenu v krátkém čase. A o to přece jde.

Všeobecná představa prodeje nemovitosti je asi taková: na levných nebo zcela zdarma internetových stránkách zveřejním svůj inzerát, cenu nastavím podle inzerátů podobných nemovitostí, udělám pár prohlídek, ze kterých vyplyne kupec (většinou se slevou), někdo mi udělá smlouvy a je prodáno. Ano i tak lze prodávat a zřejmě i prodáte. Ovšem dovolím si tvrdit, že v drtivé většině prodáte levněji než s odborníkem. O množství vašeho času ani nemluvě. Prodej nemovitosti je v řádech miliónů a to není málo. Většinou se jedná o největší obchodní transakci v životě. Tak proč k takovému obchodu nepřistoupit zodpovědně a profesionálně?

Co by pro vás správná RK měla udělat, abyste prodali rychle a za vyšší cenu?

 1. Vždy si vyberte pouze jednu RK, s kterou budete spolupracovat. Všeobecný názor, že více RK = lepší a rychlejší prodej je neskutečný mylný. Ba naopak, většinou vás to stojí více času a prodáte za horší cenu.
 2. Zjistěte si reference, odbornost a sílu RK, se kterou se rozhodnete spolupracovat.
 3. Uzavřete smlouvu, která obsahuje zřetelně veškeré činnosti, které vám makléř slibuje. Pokud něco nesplní, musíte mít možnost od smlouvy odstoupit, případně reklamovat jeho služby. Smlouvu, která i vám umožní prodávat svou nemovitost.
 4. RK musí správně připravit nemovitost k prodeji a nastavit strategii prodeje.
 5. RK disponuje svými odborníky (advokát, finanční poradce, odhadce, stavební technik, zhotovitel energetického štítku apod.).
 6. Makléř je odborně vzdělán ve všech oblastech týkajících se prodeje a koupě nemovitosti. Je stále připraven vám pomoci odbornou radou a pravidelně vás informuje o stavu prodeje vaši nemovitosti, a to včetně předání podrobných statistik návštěvnosti inzerátu, reakcí poptávajících, prohlídek apod.
 7. Nalezením kupce práce makléře rozhodně nekončí. Musí zajistit hladký a odborný průběh vyhotovení a podpisu všech dokumentů, ověření podpisů v kanceláři (nenechte se tahat do fronty na poštu), vypracuje a podá za vás daňové přiznání, zajistí protokolární předání nemovitosti, postará se o přepis všech služeb a médií a další.
 8. Makléř musí být pro vás důvěryhodný a zodpovědný obchodní partner.
 9. RK nese většinu nákladů s prodejem spojených.
 10. Makléř musí správně vyhodnotit všechny zájemce o koupi a docílit prodeje za nejlepší cenu. Neprodávat hned první nabídce, jen aby měl makléř co nejdříve svou provizi.

Pamatujte: SPRÁVNÝ VÝBĚR MAKLÉŘE = ZISK, POHODA, BEZPEČÍ

Jak pracuje pro své klienty makléř HT Reality? Jak se nám daří prodávat i za cenu o 10% vyšší, než je obvyklá? Jak docílíme toho, že prodávající není pouze spokojený, ale je nadšený?

Je to jednoduché – prostě děláme svou práci tak jak se má a baví nás.

 • Naše základní smlouva s prodávajícím obsahuje
  • 276 slov o povinnostech prodávajícího.
  • 579 slov o povinnostech RK a makléře.
 • Vaši nemovitost odborně připravíme k prodeji
  • vyčistíme, vymalujeme, posečeme trávu, vyčistíme bazén, vyklidíme půdu, provedeme drobné opravy apod. Vše dělají naší lidé a hradíme my. Náklady budou odečteny až z kupní ceny.

(náklady na úpravu cca 10.000 Kč, prodejní cena o cca 100.000 Kč vyšší = 90.000 Kč pro vás)

 • Představte si, jak prodáváte auto, kterým jste právě přijeli z hor v zimě a jak prodáváte to samé auto, které projde ručním mytím. Která verze zaručí lepší prodejnost a cenu, je zcela jasné.
 • Marketing prodeje
  • Profesionální fotografie a videoprohlídka (až 400x větší návštěvnost inzerátu)
  • Prezentace na nejlepších realitních portálech
   • Zdroj: Netmonitor.cz                   návštěvnost int. stránek za leden 2016

bezrealitky.cz                               6 209 372

námi placené realitní portály  129 364 531 + cca 2.000%

Usuďte sami, která varianta má větší předpoklad úspěchu.

 • Šetříme váš čas
  • Ideální je, předat nám klíče od nemovitosti a potom se jen dostavit k podpisu Kupní smlouvy
  • Na prohlídku nebereme každého. Důležité je si zjistit, zda je nemovitost opravdu zájemce vhodná, jak bude případnou koupi financovat apod.
  • Prohlídky vždy směřujeme na dobu, kdy máte čas a zorganizujeme jich více po sobě. Čas jsou přeci peníze.

Toho nikdy nedosáhnete při spolupráci s více makléři.

 • Zorganizujme den otevřených dveří, kde se zájemci o koupi budou cítit příjemně = pocit nového domova.
 • Zajistíme vše, co vyžaduje legislativa i průběh obchodu.
 • Prodejem nemovitosti neše práce nekončí. Vyřídíme daňové povinnosti, přepisy dodavatelů energií, předání nemovitosti a další.
 • Bezpečí prodeje a koupě
  • Všechny úkony spojené s koupi nebo prodejem nemovitosti u nás probíhají za přísného dohledu odborníků.
  • HT Reality má pojištění zodpovědnosti do výše 10 mil. Kč.
  • BEZPEČÍ CELÉ TRANSAKCE JE PRO NÁS DŮLEŽITÉ A POSKYTNEME VÁM HO NA 100%
E-BOOK prodej nemovitosti
Nezávazná konzultace